DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

DRAČÍ LODĚ na rybníku ŘEKA

Sponzoři a Partneři


 

 

SPONZOŘI DRAČÍ LODĚ ŘEKA 15.6.2019

 

 

1.   Zemědělská a.s. Krucemburk 

2.   Obecní úřad Krucemburk

3.   ELASTA - VESTIL, a.s. 

4.   ACO Přibyslav 

5.   Česká asociace dračích lodí 

6.   DIPPtrans, s.r.o. 

7.   Westernové městečko ŠIKLŮV MLÝN

8.   Pivovar Rychtář 

9.   Kemp Moře u rybníku Řeka

10. Stora Enso Wood Products Ždírec s.r.o. 

11. GaH s.r.o. 

12. Lesní družstvo obcí Přibyslav

13. Rybářství  Vysočina

14. Hiesbök

15. Eurotech Třešť s.r.o. 

16. SDH Sobíňov

17. SDH Krucemburk

18. Keramika Eliška Polanská

19. Dušan Mikulecký

20. Josef Strašil 

21. HARTMANN - RICO a.s. 

 

 

 

 

 

 

1.Zemědělská a.s. Krucemburk

 

Akciová společnost byla založena v roce 1995. Zaměstnává přes 100 lidí.

Nachází se na rozhraní Českomoravské vrchoviny a Železných hor, kde obhospodařuje 3 921 ha zemědělské půdy. Z části vlastní, ale většinou pronajaté pozemky jsou roztroušeny v 26 katastrech na rozhraní okresů Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou a Chrudim v nadmořské výšce kolem 600 metrů.

Nosným odvětvím Zemědělské a.s. Krucemburk je především živočišná a rostlinná výroba. Mimo zemědělské činnosti nabízí a.s. v rámci svých podnikatelských aktivit ve středisku mechanizace ve Ždírci nad Doubravou prodej autobaterií, prodej náhradních dílů, opravy startérů a alternátorů, prodej nových pneumatik a protektorů na osobní a nákladní automobily, služby pneuservisu a prodej motorové nafty.

Z potravinářské výroby provozujeme výrobnu masných výrobků včetně vlastní prodejny masa a uzenin. Tyto výrobky distribuuje do obchodní sítě, především v kraji Vysočina.

Od roku 2012 provozujeme na středisku v Podmoklanech linku na výrobu pelet. Bioplynová stanice byla uvedena do provozu koncem roku 2013.

 

2.Obecní úřad Krucemburk

 

Městys Krucemburk a jeho dvě místní části Staré Ransko a Hluboká se nacházejí v kraji Vysočina v okrese Havlíčkův Brod. Obec se vrátila na základě výsledků referenda v roce 1993 ke svému původnímu historickému názvu. Ukončila tak mezidobí let 1949–1993, kdy se nazývala Křížová. Tento „česky znějící název“ nebyl v roce 1949 přijat obyvateli jednomyslně, byl obci přidělen, a starousedlíci proto neustále používali původní název Krucemburk.

Žije zde přibližně 1 600 obyvatel, kteří zde mohou využívat zdravotní středisko, lékárnu, poštu, prodejny, restaurace, knihovnu, základní školu a mateřskou školku. Protéká tudy Městecký potok, který je pravostranným přítokem řeky Doubravy.

V Krucemburku působí mnoho zájmových organizací, jejichž činnost se většinou počítá už na desítky let. Je to Spolek přátel Krucemburku, Společnost Jana Zrzavého, loutkářský divadelní soubor Oblázek, sportovní klub Perun Hluboká, Tělovýchovná jednota Spartak Staré Ransko, Tělocvičná jednota Sokol Krucemburk, šachisté, filatelisté, myslivci, zahrádkáři, chovatelé, hasiči a další.

3.ELASTA - VESTIL, a.s.

 

Společnost se specializuje se na výrobu pružných a pevných stuh. Sídlo firmy se nachází ve městě Krucemburk, ale působíme po celé ČR a dokonce i EU.

Produkty a služby:

 • pružné stuhy a pevné stuhy v šířích 6 až 345 mm, hotové šle, upínací systémy, žakárské stuhy, stuhy s logem, ortopedické stuhy, čelenky a nátepníky
 • barevné nitě, různobarevné bavlnky, pletací jehlice, kožená galanterie, perleťové knoflíky, dřevěné knoflíky, pletací háčky, spirálové zipy, ruční jehly, jehly do šicích strojů, pletací příze
 • bavlněné čisticí tkaniny, netkané textilie pro čalounictví, speciální filtrační tkaniny, kašírované plachtoviny

Při výrobě používáme tyto materiály: příze (polyester, polypropylén, polyamid, bavlna), pryžové a elastanové nitě.

 

4.ACO Přibyslav

 

Od roku 1993 patří ACO Industries k.s. mezi největší výrobní závody na Vysočině. Vyvíjí a vyrábí především profesionální odvodňovací systémy pro vnitřní odvodnění v potravinářském průmyslu a komerčních kuchyních, dále systémy pro odvodnění venkovních zpevněných ploch. Zpracovávají především nerezovou ocel, černou ocel a polymerbeton.

 

5.Česká asociace dračích lodí

 

Hlavní organizace v ČR, která zastřešuje dračí lodě po celé republice. Loděnice ČADL sídlí v Praze Podolí. Česká asociace dračích lodí pořádá každoročně od dubna do září mnoho závodů po celé ČR.

Historie závodů dračích lodí začala před více než 2.200 lety v Číně. Od této doby existují historické zmínky o závodění na těchto lodích. Jejich moderní éra se datuje od roku 1976, kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong Kongu. Odtud se sport rychle rozšířil do celého světa. V současné době se této disciplíně aktivně věnuje přes 50 miliónů sportovců z více než 50 zemí světa. 

Sehranost a spolupráce týmu převyšuje výkon jednotlivce. Společný úspěch v závodě nebo tréninku znamená společnou radost a oslavu. Dragonboating přináší nevídané prožitky spojené se sportovní a společenskou aktivitou.

 

6.DIPPtrans, s.r.o.

 

Sídlo ve Ždírci nad Doubravou nedaleko vlakové stanice.

Nabídka služeb:

 • Mezinárodní přeprava (střední a západní Evropa)
 • Vnitrostátní přeprava
 • Spedice
 • Možnost skladování (krátkodobě i v temperovaném skladu)
 • Zajištění rozvozu ze skladu menším vozem
 • Vlastní pneuservis

Autodoprava vlastní 26 návěsových souprav.

 

7.Westernové městečko ŠIKLŮV MLÝN

 

Šiklův mlýn je největší přírodní zábavní areál v České republice. Zažijete zde aktivní zábavu i odpočinek. Hlavní, prázdninová sezóna 2019 startuje 29. června, areál Šiklův mlýn bude mít OTEVŘENO NONSTOP s programem od úterý do neděle až do konce prázdnin.

V areálu na vás čeká celodenní program ve westernovém městečku, relax na koupališti, zvířátka v zooparku a spousta dalších zážitků na připravených atrakcích. Vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro firmy.

Pro děti nabízíme velké množství atrakcí, jako střelba z luku, vláček Union Pacific, skákací hrady a mnoho dalších. Vyřádit se mohou také na koupališti nebo si prohlédnout zvířátka v zooparku. Pro děti máme připravené i dětské letní tábory.

Dámy jistě ocení wellness službypůjčovnu kostýmů nebo vyjížďky na koních. Pochutnají si na dortíku s kávou v Cafe House.

Pánové nepohrdnou pohledem na krásné dámy při přehlídkách kostýmů, střelnicí a jistě ani návštěvou legendárního baru U Hrobníka. 

Poskytují ubytování v srubových apartmánech, kempu, chatkách, teepee.

 

 

8.Pivovar Rychtář

 

Pivovar Rychtář byl založen v roce 1913 v Hlinsku a patří mezi pivovary s poměrně krátkou historií. Byl založen v roce 1913 a dlouho byl nejmodernějším pivovarem u nás.

Piva:

 • Rychtář Premium - Prvotřídní český prémiový ležák vyráběn klasickou technologií.
 • Rychtář Grunt 11 % - Rychtář Grunt je poctivá jedenáctka vyráběná klasickou technologií, vařená na varně dvourmutovým způsobem, kvašená na spilce v otevřených kádích a dokvašována v ležáckých tancích ve sklepě.
 • Rychtář Natur – Vyznčuje se jemným zákalem, způsobených přítomností pivovarských kvasinek, které i po stočení do sudu nadále utvářejí chuť piva. a pěnivostí.
 • Rychtář Rataj - Čtyřikrát chmelený ležák, při jehož výrobě se používá speciální odrůda aromatického chmele a také metoda tzv. „chmelení za studena“, kdy se chmel přidává do piva dodatečně až v průběhu jeho dokvašování v ležáckém sklepě.
 • Rychtář Fojt - světlé výčepní pivo
 • Rychtář Fojt nefiltrovaný - méně alkoholické pivo, ideální pro teplejší letní měsíce.

 

 

9.Kemp Moře u rybníku Řeka

 

Oddechový areál s originální restaurací a ubytováním za naprosto lidové ceny.

Ubytování v kempu, karavanu, kajutkách s přímým výhledem na vodní hladinu.

Řeka je veliký rybník, který se jmenuje „Řeka“, a to proto, že z něj vytéká potůček, ze kterého se pak stane překrásná řeka Doubrava. Rybník Řeka a jeho okolí je vyslovený ráj nejen pro nadšence do vodních sportů, ale také pro cyklisty, turisty, houbaře a milovníky přírody.

Rybník Řeka je pro turisty lákadlem – vodní plocha, kde se dá koupat, surfovat, projíždět se na šlapadlech a loďkách, opalovat se a lenošit.

V areálu se v letních měsících konají různé akce – přednášky, sraz motorek, večer s tóny harmoniky, malá divadelní představení pro děti, country.

 

 

10.Stora Enso Wood Products Ždírec s.r.o.

 

Firma Stora Enso (dále „pila Ždírec“) se zabývá zpracováním dřeva. Je to jedna ze tří největších dřevozpracujících společností ve světě.

Její výrobní kapacita je 7 380 000 m3 zpracovávané kulatiny ročně, z toho je 1 600 000 m3 z České republiky, což představuje produkci firem Stora Enso Timber Planá s.r.o. a Stora Enso Timber Ždírec s.r.o. Firma zaměstnává 304 zaměstnanců.

Pila Ždírec ročně zpracovává 1 000 000 m3 smrkové kulatiny, z které vyrobí 590 000 m3 řeziva, z toho 296 000 m3 řeziva vysouší a 40 000 m3 řeziva hobluje. Také zde ročně vzniká 990 000 prm štěpěk a 480 000 prm pilin. Firma se rozkládá na ploše 20 ha.

Veškerá kulatina pochází z České republiky, z toho je 76% výřezů a 24% dlouhé kulatiny. Expedice je z 73% zajišťována vlakovou dopravou a z 27% dopravou kamionovou. Z celkového množství výroby je 40% dodáváno na český trh.

 

11.GaH s.r.o.

 

Kovoobrábění, specializace na CNC frézování, výroba jednoúčelových strojů.

Firma působí na českém trhu již od roku 1994. Sídlí ve Ždírci nad Doubravou.

 

12.Lesní družstvo obcí Přibyslav

 

Lesní družstvo obcí se sídlem v Přibyslavi je největším lesním družstvem v České republice a patří i mezi lesní družstva nejstarší.

Po roce 1989 se nemalým úsilím několika nadšených lesníků a politiků podařilo v roce 1995 lesní družstva obnovit. Družstvo spravuje 5 850 ha pozemků. Výnosy, které plynou vlastníkům jako nájemné, dosáhly za deset let od obnovení lesního družstva více než 143 mil. Kč a velmi významně ovlivnily rozvoj podílnických obcí. 
 

 

13.Rybářství  Vysočina

 

Rybník Peklo, Rohozná, Limberský, Přehrada pod kopcem, Rybník Nový, Rybník Stašovský, Řeka Svratka, rybářské revíry RS Vysočina Polička

Anketa nejoblíbenější ryba – sumec 44%, kapr 19%, pstruh 13%, amur 9%, candát 7%, štika 5%, jiná 3%.

 

14.Hiesbök

 

Malá rodinná firma ve Ždírci nad Doubravou.

Vyrábíme házedla, vystřelovací modely letadel, stavebnice letadel včetně příslušenství (samolepky), polotovary, nářadí a pomůcky pro modeláře

První námi vyrobené stavebnice vznikaly „na koleně“ už v roce 1997.

V roce 1999 jsme získali první CNC frézu a spustili jsme první sériovou výrobu modelu Netopýrek. Roku 2004 jsme nakoupili první CNC laser a vyrobili jsme první sérii stavebnic modelů určených pro modelářské kroužky.

V současnosti vlastníme dva CNC lasery a vyrábíme celkem 148 stavebnic modelů a mnoho druhů dalších drobných výrobků.

Naše výrobky najdete od Japonska po Ameriku, ve Finsku, Maďarsku dokonce i v Austrálii.

V roce 2011 jsme založili občanské sdružení Mladý konstruktér, jehož hlavním cílem bylo snížení ceny stavebnic pro modelářské kluby a kroužky.

 

15.Eurotech Třešť s.r.o.

 

MGG (MGG International B.V.) dokáže tvarovat tekutý hliník do kompaktních odlitků, které jsou mechanicky obráběné a zhotovují se z nich vysoce kvalitní produkty nacházející uplatnění po celém světě.

Ať už se jedná o výrobky pro kamiony, osobní auta nebo motorky. Anebo o kotle, které zahřívají naše domovy. Řeč je i o lékařských přístrojích v nemocnicích. A také o elektrických zásuvkách, protože MGG působí i v energetice. Je toho tedy víc než dost. MGG je výrobce velmi přesných odlitků a dodavatel montáží. V pobočkách v klíčových průmyslových regionech Evropy pracuje na inovativních řešeních pro zákazníky na špičkových trzích.

16.SDH Sobíňov

 

Když v roce 1880 zachvátil Sobíňov veliký požár, projevil se dlouhodobý problém s nedostatkem vody a v obci vyhořelo 7 stavení. Kvůli tomuto neštěstí si řada obyvatel budovala rybníčky a obecní úřad začal přemýšlet o založení požárního sboru, který vznikl o rok později 1881.

 

17.SDH Krucemburk

 

Založeno 29.4.1878. Právě dohlíží na bezpečnost dnešních závodů.

Nyní máme k dispozici CAS 25, Avii 30 se stříkačkou PS 12 a stále udržované veterány PS-8 z roku 1954 a DS-16 z roku 1967 od výrobce THT Slatiňany - vše stále v provozu.

Vlastníme též osvětlovací centrálu, kterou jsme získaly převodem od okresu, hadicový naviják, který je připraven pro lesní požáry, požární žebříky, výstroj pro práci ve výškách pro 2 členy, obuv a zimní oblečení pro 4 člennou výjezdovou jednotku. Podařilo se nám vyměnit starou Avii za VW LT - devítimístnou dodávku z dostatečným prostorem pro uložení základního vybavení k zásahu.

 

18.Keramika Eliška Polanská

 

Výroba keramických a porcelánových výrobků převážně pro domácnost a ozdobných předmětů. Výroba užitkové i dekorativní keramiky. Paní Polanská má vlastní dílnu v domě, kde bydlí.

 

19.Dušan Mikulecký

 

Dušan Mikulecký v oboru obráběčství podniká na živnostenský list od roku 2008. Věnuje se soustružení kovových materiálů, vystružování kovů, broušení kovů, frézování hliníku, tvarování hliníku, CNC obrábění.

 

20.Josef Strašil

 

Penzion Strašil v obci Hluboká. Prostory jsou vhodné ke školení, firemním oslavám nebo rekreaci. Po dohodě zajišťují občerstvení (gril na pečení selete, krb, udírna). Ubytování za lidové ceny.

Dále pak zemní a výkopové práce a stavební činnost.

 

21.HARTMANN - RICO a.s.

 

Závod sídlí v Havlíčkově Brodě. Má více než 1500 zaměstnanců.

V České republice dlouhodobě zaujímá pozici předního výrobce zdravotnických a hygienických výrobků.

Využití: nemocnice, ambulance, domovy pro seniory, agentury domácí péče a další poskytovatele zdravotních a sociálních služeb či o běžné spotřebitele, kteří spoléhají na značku HARTMANN při každodenní péči o své zdraví nebo zdraví svých blízkých.Kraj Vysočina

 

 

 

 

Eliška Polanská - keramika

SDH Krucemburk

SDH Sobíňov

Josef Strašil