DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

DRAČÍ LODĚ na rybníku ŘEKA

Závody posádky PERUN
 
 


V pravém horním rohu jsou záložky podle roků a podrobné reportáže.     Léta páně 2007 přilétl z daleké Číny obrovský drak a usadil se na Moři Vysočiny ,kde začal páchat veliké škody. Ještě téhož roku svolal pan President Windsurfing klubu všechny statečné a odvážné muže a ženy ,aby zkrotily draka a pokořily Velké Dářko.
  Dne 25 , měsíce 7 , léta páně 2007 se sešlo přes tři sta odvážných mužů a žen ,kteří od ranních hodin začali bojovat o zkrocení dvou živlů , draka a vody Velkého Dářka. Po celodenním urputném boji ,kdy si nejeden z účastníků tohoto velikého klání sáhnul až na dno svých sil vzešel jediný vítěz , tak jako v každém souboji či hře. Proto sláva vítězům a čest poraženým!
  Toho roku a dne zvítězili jako historicky první - přátelé z nedaleké vísky Hluboká!
  Drak poražen opustil zdejší vody  a do dalších let nám zanechal sportovní klání k nimž Perun začal vyrážet i do vzdálenějších koutů naší krásné země. Léta páně na jaře 2012 se povedlo Perunu pokořit i hladinu našeho oblíbeného rybníku Řeka a připravit Drakům i Dračicím rejdění i na této hladině. A do budoucna se držme hesla „soupeři na vodě přátelé na břehu.“

Perun s vámi !!!