DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

DRAČÍ LODĚ na rybníku ŘEKA

DRACUP školní závod

Zde budou postupně zveřejňovány veškeré informace tohoto unikátního závodu.

DRACUP 2019

 DRACOBOR, Zš a Mš Havlíčkova Borová

 VÍRNÍCI, Zš Štáflova, Havlíčkův Brod

 LEDOBOREC z Bíteše, Zš Velká Bíteš

 ŠLAPETO, Zš Šlapánov

 SMETAŇÁCI , Zš Smetanova, Chotěboř

 HLAVNĚ NEVYPADNOUT , Zš Oslavická, Velké Meziříčí

 TITANIC, Zš Wolkerova, Havlíčkův Brod 

 LÍTAJÍCÍ JELENI, Zš Ždírec nad Doubravou

 SEKTA, Gymnázium Žďár nad Sázavou

 DLAŽEBNÍ KOSTKY, Gymnázium Žďár nad Sázavou 

 NEVÍM, Zš Světlá nad Sázavou

 POSLEDNÍ, Zš Krucemburk

 

 

 

 

 

Přihláška ke stažení: zde

 

Zš Krucemburk, GUCCI GANG

SMETAŇÁCI 1, Zš Smetanova, Chotěboř

SMETAŇÁCI 2, Zš Smetanova, Chotěboř

ŽDÍREČTÍ DRACI,Zš Ždírec nad Doubravou

VOŠ, OA, a SOUT,  Chotěboř

PRINCEZNY, SZŠ A VOŠ zdravotnická, Havlíčkův Brod

Děti divokých vod, Zš Štáflova, Havlíčkův Brod

DRACOBOR, Zš a Mš Havlíčkova Borová

ZDENDYS VONDRYS- SELČA gang, Zš Oslavická, Velké Meziříčí

ŠLAPETO, Zš Šlapánov

Pomsta krále ÚČKA, Zš Velká Bíteš

 

 


DRACUP 2017

Po loňském úspěchu závodů dračích lodí na Řece napadlo členky týmu Jedovatých Rumělek, že by bylo krásné uspořádat podobný závod pouze pro školní posádky a oslovily členy Perunu Hluboká, zda by jim nepomohli s organizací. V průběhu zimy byly osloveny školy v širokém okolí s nabídkou účasti. Nakonec se přihlásily čtyři školy - spolu s krucemburskou ZŠ závodily i základní školy ze Ždírce nad Doubravou, Chotěboře a Havlíčkovy Borové. 
Závod se uskutečnil na Řece 23. 6. 2017 a začal vysvětlením techniky pádlování, následovaly tréninkové jízdy a po slavnostním zahájení se všichni hromadně rozcvičili pod vedením zkušené cvičitelky. V přestávkách mezi jízdami mohly děti shlédnout ukázku záchrany tonoucího, podívat se na funkční prototyp automobilu Kaipan, který postavili studenti VOŠ OA SOUT Chotěboř, v kterém se vítězové soutěže v luštění hlavolamů mohli svézt. Pro utužení týmového ducha byly v rámci závěrečného programu všem účastníkům, učitelům, organizátorům i náhodným divákům rozdány dřevěné špejle, ze kterých vytvořili obrovský kruh, v němž se 176 z nich spojilo pomocí držení špejlí mezi ukazováky.   
A jak to všechno dopadlo? Zvítězil tým Dracobor ze ZŠ Havlíčkova Borová, na druhém místě skočili Smetaňáci ze ZŠ Smetanova Chotěboř, na třetím Ždírečtí draci ze ZŠ Ždírec n.D. a na čtvrtém tým ZŠ Krucemburk.
Odměnou za předvedené výkony byly pro všechny medaile, poháry, diplomy a věcné ceny. Úžasné na celém průběhu závodů nebyly pouze předvedené výkony, ale také kulisa, kterou posádkám dokázali vytvořit diváci z řad spolužáků. O duchu fair play svědčí i skutečnost, že posádky, které zrovna nezávodily, povzbuzovaly pádlující. Pro všechny členy posádek bylo připraveno zdarma občerstvení. 
Všem zúčastněným patří velké poděkování a obdiv, protože většina z nich pádlovala poprvé, ale na dosažených časech to nebylo příliš znát. Velký dík patří i všem organizátorům a sponzorům, bez nichž by se tyto závody neuskutečnily.
 
Za Perun Hluboká
Jiří Přiklopil

 

Přihlášené posádky:

 

Zš Krucemburk

Smetaňáci, Chotěboř

Drakobor, Havlíčkova Borová

NAMAKANCI, Ždírec nad Doubravou

 

Dovoluji si Vás pozvat jménem sportovně kulturního spolku Perun Hluboká a přátel dračích lodí na první ročník závodů dračích lodí DRACUP 2017, který pořádáme za podpory České asociace dračích lodí.

Je mi obrovskou ctí, že mohu oslovit i Vaší školu, která tímto získává možnost zapsat se do historie tohoto sportu a napsat společně část kapitoly příběhu, který byl rozepsán před více jak 2.000 lety.
Závod je určený pro kolektivy tříd druhého stupně základních škol a prvních čtyř ročníků tříd víceletých gymnázií.
Všichni účastníci budou vybaveni záchrannými vestami (dodá pořadatel), řádně proškoleni instruktory dračích lodí a před závody absolvují tréninkovou jízdu.
Závodit se bude na trati 200 metrů s pevným startem.
K dispozici bude stan pro případ náhlé změny počasí.
V areálu pro Vás připravujeme další aktivity, abyste si tento den užili jak na vodě tak na břehu.
Budeme velice potěšeni. když projevíte zájem se zúčastnit tohoto ojedinělého klání a zašlete přihlášku do 26. května, abychom pro Vás stihli vše připravit a zorganizovat.